Pantomimos teatras "A"

Tautinių šokių kolektyvas "Vėtra"

Tautinių šokių kolektyvas „Vėtra“ suburtas 1986 metais. Jo įkūrėjas ir vadovas – choreografas Vilius Šleinius (1956-2020). Tai vienas ryškiausių ir aktyviausiai koncertuojančių šio žanro kolektyvų Klaipėdoje. Kaimiškai kapelai vadovauja Gintautas Bareikis.

Kolektyvo nariai – įvairių profesijų žmonės, kuriuos suvienijo meilė tautiniam šokiui ir liaudiškai muzikai. Šokėjai koncertuoja pasipuošę tik Klaipėdos kraštui būdingais tautiniais drabužiais. Programoje gausu įvairaus charakterio šokių – nuo lyrinių merginų šokių iki išdykėliškų vyriškų šokių, linksmų porinių kompozicijų. Koncertines programas paįvairina kaimiškos kapelos atliekamos melodijos.

Ansamblis „Vėtra“ yra nuolatinis daugelio tradicinių įvairiuose Lietuvos miestuose organizuojamų tautinių šokių konkursų bei festivalių, tokių kaip  „Pora už poros“, „Iš aplinkui“, „Atdarykim vartelius“, „Šokių pynė“, „Klumpynė“, „Ringio ringiai“ dalyvis, ne kartą pelnęs laureato apdovanojimus. 2000 m. kolektyvas pripažintas geriausiu šalies mėgėjų meno kolektyvu (vyresniųjų kolektyvų kategorijoje) ir apdovanotas Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtu prizu „Aukso paukštė“.

     

Kolektyvas „Vėtra“ dalyvauja Pasaulio lietuvių dainų ir šokių šventėse Vilniuje, Vakarų Lietuvos krašto dainų šventėse Klaipėdoje. 2009-aisiais šoko jubiliejinėje Lietuvos Tūkstantmečio dainų šventėje, o 2018-taisiais –  Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos...".

 

Nuo 1996 m. „Vėtra“ dalyvauja tarptautiniame folkloro judėjime „Europos jaunimo ir kultūros savaitė“. Kas dveji metai vis kitoje šalyje vykstančiame festivalyje dalyvauja tie patys tik šiam judėjimui  priklausantys kolektyvai iš Airijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Prancūzijos, Rumunijos, Vengrijos, Vokietijos. 2008-ųjų metų vasarą kolektyvas „Vėtra“ buvo festivalio „XII Europos jaunimo ir kultūros savaitė“, vykusio Klaipėdos mieste ir apskrityje, šeimininkas. Be jau paminėtų šalių kolektyvas taip pat koncertavo Danijoje, Graikijoje, Olandijoje, Rusijos Federacijoje, Sakartvele, Slovakijoje, 2011 m. pirmą kartą dalyvavo festivalyje „Europiada“ Tartu (Estija).

 

Nuo 2009 m. kultūros centre Žvejų rūmuose kasmet kovo mėn. vyksta tautinių šokių kolektyvų šventė „Gintaro laše mano Lietuva“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metinėms. Šventės šeimininkas yra „Vėtra“, o joje dalyvauja kolektyvo draugai – vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų šokių kolektyvai iš visos Lietuvos. 2020-jų kovo 8 d. įvykusi šventė buvo paskutinioji su meno vadovu Viliumi Šleiniumi 

Festivalyje "Europiada". Tartu (Estija), 2011 m.

IV tarptautinis folkloro festivalis. Pecs (Vengrija). 2015 m.

"Lietuvos vėliava plazdėjo Vengrijoje" ("Vakarų ekspresas", 2015-09-03)

"Klaipėdos "Vėtra" šoko Rumunijos karštyje" ("Vakarų ekspresas", 2016-08-12)

 

Iš pastarųjų metų tautinių šokių kolektyvo „Vėtra“ koncertinės veiklos minėtini šie pasirodymai: Gargždų miesto obuolių šventėje (2017, 2018), VIII kultūriniame edukaciniame projekte-koncerte ,,Šokanti Neringa 2017", pasirodymas draugiškose krepšinio rungtynėse Lietuva – Vengrija Klaipėdos Švyturio arenoje (2018), dainų, šokių ir muzikos festivalyje „Nepalikit su negalia vienų" Nidoje (2018), Europos jaunimo ir kultūros savaitėje Tirolyje, Italijoje (2018), Baltijos šalių renginyje „Senovinė ugnies naktis – atminimo laužai“ Klaipėdos paplūdimiuose (2018, 2019), tarptautiniame šokių festivalyje-konkurse Batumyje, Sakartvele (2019).

 

Paskutinė nuotrauka su a.a. meno vadovu Viliumi Šleiniumi. Žvejų rūmai. 2020 m. kovo 8 d.

 

2020 m. rugpjūčio mėn. kolektyvo meno vadovu tapo choreografas Vidmantas Mačiulskis.

Informacija tel. +370 651 44277

Kviečiame visus norinčius prisijungti prie kolektyvo veiklos, lankyti repeticijas, dalyvauti renginiuose.

 

 

Renginių kalendorius
06

„Poetai ateina“

18:00 val.

Didžioji salė

19.20 - 23.20 €

Plačiau

Informaciniai rėmėjai
Radijogamahttp://www.mzirafos.lt/LRTatvira klaipedaIn your pocket
Partneriai
http://www.tiketa.lt/LTwww.klaipedos.info.ltinfo@sdh.ltwww.klaipedainfo.ltwww.eb.lt/lt.php3?vid=74&id=237