Pantomimos teatras "A"

Repertuaras

Baltijos kelio atminimo valanda-koncertas

Rugpjūčio 23-ioji Lietuvoje minima kaip Juodojo kaspino diena, prisimenant Molotovo-Ribentropo pakto metines ir jo slaptuosius protokolus, kuriais stalininė Sovietų Sąjunga ir nacistinė Vokietija neteisėtai pasidalino Europą ir panaikino Baltijos šalių nepriklausomybę. 1939 m. rugpjūčio 23 dieną Maskvoje Vokietijos užsienio reikalų ministras J.Ribentropas ir TSRS užsienio reikalų liaudies komisaras V.Molotovas pasirašė vadinamąjį Molotovo-Ribentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus. Papildomuose slaptuose protokoluose Estija ir Latvija buvo priskirtos TSRS, o Lietuva – Vokietijai. Rugsėjo 28 d. J. Stalinas ir A. Hitleris pasirašė antrąjį Vidurio Europos padalijimo aktą, pagal kurį Lietuva atiteko TSRS. Sovietų Sąjungos ir nacių Vokietijos sandėriai sudarė sąlygas sovietams 50 metų okupuoti Baltijos valstybes. Pirmą kartą viešai Molotovo-Ribentropo pakto metinės buvo paminėtos 1987 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvos laisvės lygos surengtame mitinge Vilniuje prie paminklo Adomui Mickevičiui.

Nuo 2005 metų rugpjūčio 23-oji – taip pat ir Baltijos kelio diena. 1989 metais minint J. Ribentropo – V. Molotovo pakto metines per 2 mln. Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų, išreikšdami Baltijos šalių solidarumą ir norą būti laisvais, susikibo rankomis, sudarydami gyvą grandinę per tris Baltijos valstybes – nuo Vilniaus iki Talino. Ši gyva grandinė buvo pavadinta Baltijos keliu.

Šiai datai paminėti kviečiame į atminimo valandą-koncertą prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“. Dalyvaus Klaipėdos mėgėjų meno kolektyvai „Klaipėdos zunda“, „Savi“ ir „Vakaro žaros“.

 

Organizatorius – KC Žvejų rūmai, Klaipėdos pagyvenusių žmonių asociacija

Renginio laikas

2017 Rugpjūčio 23 d, Trečiadienis, 17:00 val.

Renginių kalendorius
22

"Pasaka apie katinėlį, gaidelį ir septynis ožiukus"

12:00 val.

Teatro salė

4.50 €

Muzikinis spektaklis vaikams

Plačiau

Informaciniai rėmėjai
Radijogamahttp://www.mzirafos.lt/LRTatvira klaipeda
Partneriai
http://www.tiketa.lt/LTwww.klaipedos.info.ltinfo@sdh.ltwww.klaipedainfo.ltwww.1588.ltwww.eb.lt/lt.php3?vid=74&id=237laikas.tv3.ltrenginiai.info