Pantomimos teatras "A"

Repertuaras

„Humanoptère“

Tarptautinio menų festivalio „PLARTFORMA“ uždarymo spektaklis

Idėjos autorius / conception: Clément Dazin

Kartu ir su / with and by: Jonathan Bou, Martin Cerf, Clément Dazin, Thomas Hoeltzel, Bogdan Illouz, Minh Tam Kaplan, Martin Schwietzke / Miguel Gigosos Ronda

Šviesų dailininkas ir scenos vadovas / lights designer and stage manager: Tony Guérin

Garso kūrėjas / sound designer: Grégory Adoir

Garso inžinierius / sound engineer: Mathieu Ferrasson

Režisieriaus asistentas / assistant to the director: Hervé Diasnas

Kostiumai / costumes: Fanny Veran

Foto / Photo: Dan Ramaën

Produkcija, administravimas ir sklaida / production, administration and diffusion: La Magnanerie – Julie Comte, Victor Leclère, Anne Herrmann, Martin Galamez, Sandrine Barrasso

Produkcija / producer: La Main de l’homme

Ko-proukcija / co-producers: Plateforme 2 Pôles Cirque en Normandie / La Brèche à Cherbourg et le Cirque-Théâtre d’Elbeuf, La Maison des Jonglages – Scène conventionnée de La Courneuve, Le Manège, scène nationale de Reims, Furies, Art de la Rue – Pôle National Arts du Cirque en préfiguration à Châlons-en-Champagne, l’Odyssée Scène conventionnée de Périgueux – Institut national des Arts du Mime et du Geste.

Rėmėjai / with the support of: Ministère de la Culture et de la Communication DGCA  Aide à la création cirque et DRAC- Grand Est, The Regional Council of Grand Est, Département de Seine-Saint-Denis, City of Strasbourg, City of Paris, la Spédidam, de l’Adami - La Culture avec la copie privée, du Groupe Geste(s) et de la SACD.

Šio projekto rėmėjai / this project is supported by: Association Beaumarchais ir/and by City of Paris.

Rezidencijos / residencies: 2r2c, Coopérative de rue et de cirque –Espace Périphérique (Ville de Paris La Villette), La Brèche - PNAC de Cherbourg-Octeville, Les Migrateurs – Strasbourg.

 

Premjera / premier: spalis 2017 / October 2017

Trukmė / duration: 60 min

Rekomenduojama vaikams nuo 10 metų / recommended to children from 10 years old.

 

Teaser: https://vimeo.com/252074738

https://www.youtube.com/watch?v=lJrnAxP12JA

 

Kas jums yra svarbiausia: darbas? šeima? Ar siekdamas sėkmės esate pasirengęs paaukoti truputį savo sveikatos? Kokį gestą dažniausiai kartojate dienos bėgyje? Ar jus apima absurdo jausmas, girdint šiuos klausimus? Ar reikia žongliruoti daugiau, norint daugiau pasiekti? Kai viskas vyksta taip greitai, reikia sustoti ar stengtis ištrūkti?

Egzistuoja ryšys tarp žongliravimo veiksmo absurdo ir rutinos, slypinčios kasdieniame darbo procese. Spektaklyje „Humanoptère“ septynių žonglierių dėka sukuriamas mikro bendruomenės prototipas. Žongliravimo nuoseklumas ir dėmesys kūno judesiams pateikia žiūrovui alegorinę darbo reikšmės ir sampratos viziją.

„Noriu pabrėžti absurdiškumą, dėl kurio kasdienis darbas labiau primena kančią nei išsilaisvinimą. Kaip keičiasi kūnas? Ar mes tampame „darbiniais žvėrimis“, ar mūsų atliekamos užduotys yra kelias į išsilaisvinimą? „Humanoptère“ nėra atsakymas, bet bandymas sublimuoti savo pastangas darbe ir taip suabejoti mūsų įsipareigojimais profesijai, socialinėms funkcijoms, tiek kaip asmenims, tiek ir kaip grupėms.“ - Clément Dazin, šokėjas ir žonglierius.

 

Clément Dazin – kūrėjas, choreografas, atlikėjas, kilęs iš Rubė miestelio Šiaurės Prancūzijoje. Labai anksti susižavėjo kūno judesiais ir jų valdymu erdvėje. Prieš pradėdamas dirbti cirko srityje (nuo 16 metų), lankė gimnastiką, o vėliau prisijungė prie trupės „Point Bar“, kurioje atrado kūrybos džiaugsmą. Po studijų Liono cirko mokykloje ir Nacionaliniame cirko meno centre (CNAC), jis toliau tyrinėjo šiuolaikinio šokio, gestų teatro, hip-hopo ir žongliravimo subtilybes, siekdamas praplėsti savo pasaulį.

2012 m. kartu su trupe „This is The End“, pristatė baigiamąjį studijų spektaklį (režisierius David Bobée) Nacionaliniame cirko meno centre (CNAC). Po metų sukūrė spektaklį „Bruit de couloir“, o 2014 m. SACD pasiūlė jam sukurti šokio ir žongliravimo spektaklį duetu su Chinatsu Kosakatani. Šis spektaklis 2014 m. liepą buvo pristatytas Avinjono festivalyje. 2015 m. jis išvyko į gastroles po Europą su spektakliu „Bruit de couloir“ ir nuolat dalyvavo įvairiuose  projektuose. Po visų šių įspūdingų pasirodymų jis sukūrė šį spektaklį su septyniais žonglieriais, į kurį gilinosi daugiau nei dešimtmetį. 2016 m. jis įkūrė savo trupę „La Main de l’Homme“ („Žmogaus ranka“). Clément Dazin projektų administravimą, prodiusavimą ir platinimą nuo 2015 m. organizuoja „La Magnanerie“.

„Žongliravimas man yra menas, taip pat kaip tapyba ar skulptūra. Labiausiai šiame procese man patinka trapumas (lengvumas). Yra labai sudėtinga gvildenti egzistencines temas per žongliravimą, bet būtent šis sudėtingumas mane žavi ir jaudina. (...) Žongliruodamas aš visada šoku. Šios dvi meno sritys man yra tarsi viena. Būtent dėl to nuo pat pirmojo mano mono spektaklio aš buvau šiltai sutiktas ir šokio, ir cirko srityse. Žongliravimas leidžia kūnui pasinerti į veiksmą. Jis suteikia judėjimui prasmę. Savo spektakliuose aš stengiuosi perteikti emocijas per kūną ir žongliravimą.“ – Clément Dazin.

 

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~18:00

Renginio trukmė: ~ 60 min. (be pertraukos)

Amžiaus cenzas: N - 10

 

Organizatorius – Menininkų grupė „Žuvies akis“

2018-08-21

Renginio laikas

2018 Rugsėjo 19 d, Trečiadienis, 18:30 val.

Informacija apie bilietus

Kaina: 10.00 €

Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Pirkti
Renginių kalendorius
21

"Pasaka apie katinėlį, gaidelį ir septynis ožiukus"

12:00 val.

Teatro salė

5.50 €

Muzikinis spektaklis vaikams

Plačiau

Informaciniai rėmėjai
Radijogamahttp://www.mzirafos.lt/LRTatvira klaipedaIn your pocket
Partneriai
http://www.tiketa.lt/LTwww.klaipedos.info.ltinfo@sdh.ltwww.klaipedainfo.ltwww.1588.ltwww.eb.lt/lt.php3?vid=74&id=237laikas.tv3.ltrenginiai.info