Pantomimos teatras "A"

Repertuaras

„Legenda apie Pilėnus“

VALSTYBINIS DAINŲ IR ŠOKIŲ ANSAMBLIS „LIETUVA“

„Legenda apie Pilėnus“

Muzikinė drama pagal Vytauto Klovos operą „Pilėnai“

 

77-ąjį kūrybinės veiklos sezoną ansamblis „Lietuva” pasitinka išskirtine premjera – muzikine drama „Legenda apie Pilėnus”. Naujame amplua prikelta nacionalinė V. Klovos opera „Pilėnai” ansamblio lūpomis subtiliai prabils ne tik liaudiška, bet ir šiuolaikiška kalba.

Operinio kūrinio aranžuotė bei profesionalus pritaikymas liaudies instrumentų orkestrui suteikia šiam kūriniui dar daugiau archajiškumo, patriotiškumo, tačiau tuo pat metu leidžia jam suskambėti ir naujomis spalvomis. Tiek operos libretas, tiek muzikinė dalis yra gerokai redaguota bei adaptuota šių dienų aktualijoms. Skirtingai nei operos žanre, šiame pastatyme veiksmas intensyvus, gausu prozos, šokio, pantomimos, naujų muzikinės išraiškos priemonių, vyrauja scenografijos minimalizmas, tad žanro prasme jis yra kamerinis ir kur kas artimesnis miuziklui.

Pagrindinius vaidmenis atlieka ilgamečiai ansamblio draugai, žymūs operos solistai – Liudas Mikalauskas, Ramūnas Urbietis, Arūnas Malikėnas ir kiti. Muzikinę kalbą bei kovos dvasią sustiprina variniai Lietuvos kariuomenės orkestro pučiamųjų orkestro grupės sąskambiai (vad. kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas).

Kaip ir originalus operos siužetas, ši muzikine drama pasakoja apie išdavystę, kurią patiria Pilėnų kunigaikštis Margiris. Savo įdukros Mirtos išduotas, Margiris su savo kariais narsiai kaunasi prieš kryžiuočius, tačiau priešo pajėgos pasirodo esą stipresnės. Nematydami vilties atsilaikyti ir suvokdamas savo pralaimėjimą, Pilėnų gynėjai galiausiai patys pasirenka mirtį.

Brėkštantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ansamblis „Lietuva” neatsitiktinai pasitinka būtent šiuo nacionaliniu kūriniu. Pagrindinė kūrinio idėja - verčiau žūti, nei atsižadėti tėvynės ir laisvanoriškai atsiduoti į priešo rankas, - ypatingai aštri nūdienos kontekste. Dėl gardesnio kąsnio šiandien žmonės, rodos, „lengva ranka“ palieka savo tėvynę ir keliaklūpsčiaudami ieško „namų“ svetur. Pilėnų istorija verčia peržvelgti savo vertybes ir susivokti, kokių motyvų vedini mes darome esminius savo pasirinkimus ir išsižadame tarnystės Lietuvai.

Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ su šiuo projektu suks didelį, platų ratą per Lietuvos miestų ir miestelių kultūros centrus, siekdamas šalies regionuose skleisti profesionalųjį meną bei kurstyti, palaikyti patriotiškumo dvasią Lietuvos žmonių, o ypač jaunosios kartos širdyse.

 

Libreto autorius – Jonas Mackonis

Režisierius - Nerijus Petrokas

Muzikos aranžuočių autorius - Giedrius Svilainis

Choreografas - Aleksandras Jankauskas

Scenografas - Sergėjus Bocullo

Kostiumų dailininkė - Daiva Petrulytė

 

Solistai:

Margiris - Arūnas Malikėnas, Liudas Mikalauskas

Ūdrys - Rokas Šveisteris, Ramūnas Urbietis

Eglė - Dovilė Kazonaitė, Ilona Pliavgo

Mirta - Ieva Filipkauskaitė, Julija Stankevičiūtė

Rūtenis - Edgaras Davidovičius, Saulius Vasiliauskis

Ulrichas – Egidijus Dauskurdis, Tomas Ladiga

 

Trukmė: 1 val. 30 min. (be pertraukos)

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos45 min. iki renginio
Vaikai iki 6 metų amžiaus įleidžiami nemokamai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
 

Organizatorius

Renginio laikas

2017 Lapkričio 30 d, Ketvirtadienis, 19:00 val.

Informacija apie bilietus

Kaina: 8.00 - 10.00 €

Nuolaida: 15 % su Laisvalaikio kortele 2 bil.(į nuolaidos laukelį įvesti kortelės numerį)

%
Pirkti

Nuotraukų galerija

Renginių kalendorius
17

"Pasaka apie katinėlį, gaidelį ir septynis ožiukus"

12:00 val.

Teatro salė

5.20 €

Muzikinis spektaklis vaikams

Plačiau

Informaciniai rėmėjai
Radijogamahttp://www.mzirafos.lt/LRTatvira klaipeda
Partneriai
http://www.tiketa.lt/LTwww.klaipedos.info.ltinfo@sdh.ltwww.klaipedainfo.ltwww.1588.ltwww.eb.lt/lt.php3?vid=74&id=237laikas.tv3.ltrenginiai.info