Pantomimos teatras "A"

Repertuaras

„Liuterio durys“

Giedrius Kuprevičius

„Liuterio durys“

Tezių opera

Libreto autorius – Herkus Kunčius

 

Muzikos vadovas ir dirigentas – Artūras Dambrauskas

Režisierius – Gytis Padegimas

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Birutė Ukrinaitė

Choreografė – Indrė Puišytė

Šviesų dailininkas – Aistis Byla

Video projekcijų autorius – Linartas Urniežius

 

Vaidmenys ir atlikėjai:

Martynas Liuteris – Liudas Mikalauskas (bosas), Katerina von Bora – Aistė Pilibavičiūtė (sopranas), Tecelis – Rafailas Karpis (tenoras), Vienuolis Rudasis – Tomas Pavilionis (tenoras), Vienuolis Juodasis – Eugenijus Chrebtovas (baritonas), Saksonijos valdovas – Žygimantas Jasiūnas (baritonas), Miestietė – Vilija Mikštaitė (mecosopranas), aukštuomenės damos, Tecelio pagalbininkai, vienuolės – choro „Vilnius“ dainininkai.

Instrumentinis ansamblis: Saulius S. Lipčius (gitara), Elena Daunytė (violončelė), Vincenzo de Martino (klavišiniai), Saulius Auglys (mušamieji).

Valstybinis choras „Vilnius“

 

Meluoji, bet ieškai teisybės? Parsiduodi, bet reikalauji ištikimybės? Ar visada kelias į šviesą yra temdomas šešėlių? „Liuterio durys“ – modernus ir įtraukiantis kūrinys, kviečiantis per teatrą pažvelgti į Reformacijos herojaus Martyno Liuterio gyvenimo fragmentus ir jo skelbtas naująsias tiesas – tezes, sukėlusias revoliuciją krikščionybėje ir lėmusias didelius Europos kultūros pokyčius.

Kaip prieš 500 metų M. Liuteris vertė bažnyčią apsivalyti nuo purvo – įsišaknijusio melo, prekybos indulgencijomis, nereikalingos prabangos ir tuštybės, taip dabar, spektaklio statytojų nuomone, mums tinkamas laikas permąstyti savųjų gyvenimų tezes ir apsivalyti nuo bereikšmių kasdienybės smulkmenų, pertekliaus ir išgryninti savo mintis. Kartu tai – nebylus raginimas nelikti abejingiems regint neteisybes, būti pilietiškiems, nebijoti peržengti jaukaus ir patogaus gyvenimo ribų, nes tik už jų vyksta didieji pokyčiai.

Liuteroniškojo tikėjimo vertybės, kuklumas ir dėmesys žmogui spektaklyje dera su asketišku pastatymu ir kameriškumu. Operoms įprastą didingą orkestrą „Liuterio duryse“ pakeis nedidelis modernios sudėties instrumentinis ansamblis (gitara, akordeonas, violončelė, klavišiniai, mušamieji), dėmesį sutelkiant į žmogaus balso didybę atskleisiančius solistus ir chorą.

Pravėrus Liuterio duris, laukia intrigų, meilės ir teisybės paieškų kupina drama.

 

Renginio trukmė: 2 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.

Daugiau informacijos: www.chorasvilnius.lt

 

Renginio organizatorius: Valstybinis choras Vilnius, Koncertinė įstaiga

Renginio laikas

2018 Balandžio 29 d, Sekmadienis, 19:00 val.

Informacija apie bilietus

Kaina: 13.20 - 23.20 €

Nuolaida: 10% studentams, moksleiviams, senjorams, 15% su Laisvalaikio kortele

Vaikai nemokamai neįleidžiami.
%
Pirkti
Renginių kalendorius
22

"Pasaka apie katinėlį, gaidelį ir septynis ožiukus"

12:00 val.

Teatro salė

4.50 €

Muzikinis spektaklis vaikams

Plačiau

Informaciniai rėmėjai
Radijogamahttp://www.mzirafos.lt/LRTatvira klaipeda
Partneriai
http://www.tiketa.lt/LTwww.klaipedos.info.ltinfo@sdh.ltwww.klaipedainfo.ltwww.1588.ltwww.eb.lt/lt.php3?vid=74&id=237laikas.tv3.ltrenginiai.info