Pantomimos teatras "A"

Repertuaras

„Senovinė ugnies naktis“

„Senovinė ugnies naktis“ – paskutinį rugpjūčio šeštadienį uždegami simboliniai laužai per daugelį metų tapo tradicija daugelyje Baltijos jūros pakrantės šalių. „Senovinės ugnies nakties“ iniciatyva gimė 1992 m. Suomijoje, kuomet šalis šventė nepriklausomybės 75-metį. Iniciatyvos idėja kilo prisimenant istorijos metraščiuose aprašytą unikalią Baltijos jūros pakrantės apsaugos ir perspėjimo nuo pavojaus laužų sistemą, kuri mena vikingų laikus. Istoriniai šaltiniai liudija, kad kiekviena pajūrio bendruomenė turėjo įsipareigoti prisidėti prie apsaugos sistemos ir esant reikalui uždegti perspėjimo laužus, įspėti kaimynus apie gresiantį pavojų. Už susitarimo nesilaikymą buvo galima sulaukti griežtų bausmių.

Palaipsniui prie šio projekto prisijungė ne tik kitos Baltijos šalys, bet ir tos, kurios neturi Baltijos jūros pakrantės. Šventės metu vyksta įvairūs kultūriniai renginiai – poezijos, folkloro, tradicinių šokių vakarai, kuriuose aktyviai dalyvauja vietos bendruomenės ir svečiai.

Iniciatyvos organizatoriai ir partneriai Lietuvoje – Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Pajūrio regioninio parko direkcija, Klaipėdos ir Klaipėdos rajono, Palangos, Neringos, Šilutės savivaldybių, Rusnės ir Kintų miestelių vietos bendruomenės, Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centras, Nidos kultūros ir informacijos centras „Agila“.
Šiemet prisiminsime visus, kurie prieš 30 metų įsiliejo į Baltijos kelio vienybės bangą ir prisidėjo prie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.

Klaipėdiečius kviečiame susirinkti rugpjūčio 31 d. 20.30 val. Pirmosios Melnragės paplūdimyje (prie gelbėjimo stoties.) – padainuosime, pašoksime, pabendrausime. Linksmą nuotaiką palaikys Klaipėdos Žvejų rūmų mišrus choras „Cantare“, kolektyvų „Vėtra“ ir „Žilvinas“ šokėjai, Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis „Alka“ ir tradicinės instrumentinės muzikos ansamblis "Senoliai"..

 

Visos renginių vietos www.lietuva.lt

 

Renginio laikas

2019 Rugpjūčio 31 d, Šeštadienis, 20:30 val.

Renginių kalendorius
29

„Poetai ateina“

18:00 val.

Didžioji salė

19.20 - 23.20 €

Plačiau

Informaciniai rėmėjai
Radijogamahttp://www.mzirafos.lt/LRTatvira klaipedaIn your pocket
Partneriai
http://www.tiketa.lt/LTwww.klaipedos.info.ltinfo@sdh.ltwww.klaipedainfo.ltwww.eb.lt/lt.php3?vid=74&id=237patogupirkti.lt