Pantomimos teatras "A"

Repertuaras

"SurSadhana - 2016"

AŠTUNTASIS TARPTAUTINIS INDIJOS KLASIKINIO MENO FESTIVALIS „SURSADHANA – 2016”

Festivalio programoje Klaipėdoje:

SOORAJ SUBRAMANIAM (odissi, Belgija - Indija), Kristina Luna Dolinina ir Premal Madina (Odissi ir Kathak stilių šokis, Lietuva-Latvija), Irina Kušelevič ir Rajyashree Ramesh Akademija (Bhatrata Natyam, Vilnius-Kaunas, Lietuva), Anatolijus Lomonosovas – AnatoAli (sitaras, Lietuva), Rytis Kamičaitis (tabla, Lietuva), Jūratė Adlytė (tampūra, Lietuva).

 

"SurSadhana" – tai tarptautinis kasmetinis festivalis, pristatantis žymiausius ir įdomiausius Indijos klasikinio šokio ir muzikos meistrus iš Indijos, Lietuvos ir kitų Europos šalių.

„SurSadhana “ – tai vienintelis, jau turintis tradicijas Lietuvoje festivalis, pristatantis klasikinius Indijos menus. Jau aštuntus metus žiūrovų bei klausytojų dėmesiui pristatomi ne tik žymiausi klasikinio šokio ir muzikos meistrai iš Indijos, bet ir Lietuvos ir kitų kaimyninių Europos šalių atlikėjai. Festivalis siekia supažindinti su klasikine ir šiuolaikine Indijos kultūra, panaikinti ribas ir sienas tarp Lietuvos ir Indijos kultūrų, pažymint meno universaliąsias vertybes, galinčias pasiekti kiekvieno žmogaus širdį, nepriklausomai nuo jo tautinės, socialinės ir kultūrinės priklausomybės.

Šių metų festivalis kvies pamatyti unikalų reiškinį klasikinio Indijos šokios scenoje – Sooraj Subraminiam. Šio jauno profesionalaus šokėjo bei choreografo kūryboje ryškios yra netgi trys tradicinių Indijos šokio mokyklų srovės – Bharatanatyam, Odissi ir Kathak. Sooraj Subraminiam turi ir klasikinio baleto bei modernaus šokio išsilavinimą. Todėl jo choreografinės kompozicijos puikiai atskleidžia šokio kalbos universalumą.

Šių metų „Sursadhana“ ypatinga ir tuo, jog pirmą kartą Lietuvos žiūrovui pristatys klasikinį Šiaurės Indijos vokalinį stilių Khayal. Khayaliui yra apie 300 metų, tai - gana naujas stilius Indijoje, palyginus su archajišku dhrupadu, kurį „Sursadhanos“ žiūrovai jau turėjo progą išgirsti skambant ankstesniuose festivalio koncertuose. Khayal stilių Lietuvos žiūrovams pristatys vokalistas iš Kalkutos - Samrat Pandit. Be Khayal šis atlikėjas taip pat atlieka ir thumri. Jau spėjęs gimtojoje Indijoje išgarsėti vokalistas, neabejotinai praplės lietuvių publikos supratimą apie klasikinę indišką muziką. Vokalistui talkins jau ne kartą festivalyje dalyvavęs indiškos perkusijos meistras - Sandip Bhattacharya, plataus spektro muzikantas, dirbantis su atlikėjais iš viso pasaulio.

 

Renginio trukmė: 2 val. (viena pertrauka)

Durys atidaromos iki renginio likus 30 min.

Vaikai iki 6 metų amžiaus įleidžiami nemokamai (nesuteikiant papildomos vietos)

 

Daugiau informacijos: www.sursadhana.lt

 info@indiskisokiai.lt

Renginio organizatorius: Rajyashree Ramesh scenos meno ir šokio teatro akademija.

Renginio laikas

2016 Lapkričio 9 d, Trečiadienis, 18:00 val.

Informacija apie bilietus

Kaina: 8.20 - 13.20 €

Nuolaida: 20 % senjorams, 15 % studentams ir kultūros darbuotojams

%
Pirkti

Nuotraukų galerija

Renginių kalendorius
16

„Poetai ateina“

18:00 val.

Didžioji salė

19.20 - 23.20 €

Plačiau

Informaciniai rėmėjai
Radijogamahttp://www.mzirafos.lt/LRTatvira klaipedaIn your pocket
Partneriai
http://www.tiketa.lt/LTwww.klaipedos.info.ltinfo@sdh.ltwww.klaipedainfo.ltwww.1588.ltwww.eb.lt/lt.php3?vid=74&id=237laikas.tv3.ltrenginiai.info