Pantomimos teatras "A"

Repertuaras

"Vinys"

Teatro studija „Erdvė“

„VINYS“

Režisierė – Audra Lenkauskienė

 

 

 

Vaidybinis filmas „Vinys“ leidžia įvairiems visuomenės sluoksniams plačiau ir giliau pažvelgti į jauno žmogaus - kūrėjo asmenybę: jo problemas, negebėjimą /nenorėjimą prisitaikyti/ susitaikyti su nusistovėjusia konservatyvia švietimo sistema, jos nesuderinamumą su meniniu auklėjimu.

Veiksmas vyksta Menų gimnazijoje. Kiekvienas vaikas, juo labiau – Menų gimnazijos ugdytiniai, yra asmenybės, individualybės, turinčios ypatingus gabumus bei jautresnę sielą, tačiau Švietimo sistema visus vertina pagal vieną nusistovėjusią tvarką, pagal vieną neginčijamą kriterijų. Sistemos problema – ne individo matymas, o standartų taikymas pilkai masei. Ne kitoniškas jaunuolis yra blogas, o pati sistema, kuri nespėja (o gal nenori?) keistis laiku ir tampa stagnaciniu stabdžiu. Sistemos tikslas – išlaikyti, tvarką, harmoniją visuomenėje, o juk paauglys ir yra tam, kad per maištą atrastų save. tačiau bet kuris jo maištas, bandymas suprasti, atrasti savąją tiesą traktuojamas kaip sistemos pažeidimas. Sistema nori visų ,,lygybės“, o tie, kurie nesugeba prie to nubrėžto pilko horizonto prisitaikyti, žlunga, depresuoja arba stoja į kovą.  Ar paauglys turi teisę turėti savo nuomonę, poziciją?  

Pagrindinis filmo herojus Gedas Žiemenis – stipri meninė individualybė, paskui kurį seka nemažai bendramokslių. Gedą ir jo draugus žlugdo nuolatinis administracijos sekimas, nepamatuoti reikalavimai, svarstymai, primestas akademinis repertuaras, atlikimo taisyklės ir t.t. Administracija nesupranta, netoleruoja jaunatviškų šėlionių, kurias jie traktuoja kaip nusižengimus vidaus tvarkos taisyklėms („Bausti negalima pasigailėti“. Kur sudėtų administracija skyrybos ženklus?).

Jauno žmogaus dramą ,,susireikšminusių“ pedagogų apsupty kiek sušvelnina auklėtoja, vienintelė, bandanti paauglius suprasti, užtarti. Jaunimas vertina šią auklėtojos globą, tačiau Gedui to nepakanka. Nuolatinis konfliktas su savimi ir aplinka, savasties ir savojo kelio paieška iškelia dilemą: būti ar nebūti šioje prestižinėje Menų mokykloje (?!) ar likti su savo muzika ir smuiku, kuriam laikui jį palaidojant giliai savojoje sieloje?..

Ar Gedas ir jį užvaldanti mitinė būtybė Gilgamešas išdrįs tai padaryti?!. Koks talentingo kūrėjo likimas? Ateikite ir sužinosite.

Filmas sukurtas pagal Giedrės Kazlauskaitės apysaką „Leta“ bei Jolantos Kazlauskienės pjesę „Vinys“. Beje, Giedrė pati mokėsi vienoje Menų gimnazijoje, kurią dėl panašių aplinkybių metė.

Filmo „Vinys“ pasididžiavimas – aktoriai (šiuo metu L. Alsys studijuoja vaidybą, K. Mikutaitė - muzikos kūrybą) ir garso takelis. Gabių gimnazijos aktorių vaidmenis papildė Klaipėdos dramos teatro aktoriaus Aleksandro Šimanskio bei Gedminų progimnazijos teatro mokytojos Vilhelminos Paniuškienės kūryba. Muziką sukūrė buvęs studijos auklėtinis Tadas Granickas bei muzikos mokytojas Audrius Janonis.

P.S. Iš komentarų:

„Jei mokyklose būtų rodomi tokie filmai, nereikėtų socialinio pedagogo“ (gimnazistai).

„Sunku patikėti, kad toks gali būti pirmasis blynas“ (TV laidų prodiuseris S. Basijokas).

„Prisipažinsiu, atėjau skeptiškai nusiteikusi. Na, ką čia gali parodyti mokiniai?. Su kiekviena scena gerklėje gumulas vis kilo, kol finale išsiliejo ašaromis (mama).

 

Žanras: drama.

Rekomenduojama vyresniųjų klasių moksleiviams

Filmo trukmė: 1h 16 min.

 

Nemokamas renginys

Vietų skaičius ribotas, būtina registracija: tel. (8 46) 410 564, spalio 4-7 d. nuo 9.00 iki 12.00 val.

 

Organizatorius - KC Žvejų rūmai

Renginio laikas

2016 Spalio 14 d, Penktadienis, 17:00 val.

Informacija apie bilietus

Kaina: 0.00 €

Nuotraukų galerija

Renginių kalendorius
22

"Pasaka apie katinėlį, gaidelį ir septynis ožiukus"

12:00 val.

Teatro salė

4.50 €

Muzikinis spektaklis vaikams

Plačiau

Informaciniai rėmėjai
Radijogamahttp://www.mzirafos.lt/LRTatvira klaipeda
Partneriai
http://www.tiketa.lt/LTwww.klaipedos.info.ltinfo@sdh.ltwww.klaipedainfo.ltwww.1588.ltwww.eb.lt/lt.php3?vid=74&id=237laikas.tv3.ltrenginiai.info