Pantomimos teatras "A"

Jaunimo teatras "Be durų"

Jaunimo teatras "Be durų"

      

 

Jaunimo teatras „BE DURŲ“ – unikalus reiškinys ne tik uostamiesčio, bet ir visos Lietuvos teatriniame pasaulyje. Tai vienas seniausių Klaipėdos teatrų ir vienintelis repertuarinis mėgėjų teatras Lietuvoje, kiekvieną sekmadienį rodantis spektaklius vaikams bei jaunimui.

Penkis dešimtmečius skaičiuojantis teatras kelis kartus keitė savo veiklos kryptį ir pavadinimą. Pradžioje tai buvo lėlių teatro būrelis, kuriame spektaklius kūrė garsūs aktoriai Elena Miežiaiškienė, Leonas Ciunis, Balys Barauskas, Romualdas Grincevičius.

1987 m., į teatrą atėjus režisierei Angelei Juškevičienei, lėles scenoje pamažu ėmė keisti aktoriai. Teatras pradėjo kurti muzikinius dramos spektaklius pagal režisierės parašytas populiarių vaikų literatūros kūrinių inscenizacijas.

1998 m. išaugęs ir subrendęs kolektyvas pasivadino vaikų ir jaunimo teatru „Vaje“. Teatro repertuare šalia žaismingų spektaklių vaikams atsirado ir sudėtingesni psichologiniai kūriniai, skirti jaunimui: Astridos Lindgren „Ronja plėšiko duktė“, Kazio Sajos „Žvangutis“.

2005 m. trupės sprendimu teatras dar sykį pakeitė pavadinimą bei statusą – tapo jaunimo teatru „Be durų“. Teatro scenoje gimė pirmasis spektaklis suaugusiems – Čingizo Aitmatovo apysakos „Margas šuo, bėgantis palei jūrą” inscenizacija.

Režisierė prisipažįsta, jog šis itin sudėtingas ir sunkiai gimęs spektaklis tapo įsimintiniausiu teatro istorijoje, itin suvienijusiu visą teatro trupę. Jau anksčiau respublikiniuose festivaliuose ir šventėse ne kartą apdovanotas teatrasuž šį pastatymą buvo įvertintas aukščiausiu mėgėjų teatro apdovanojimu – Lietuvos liaudies kultūros centro „Aukso paukšte“, kaip ryškiausias 2006 metų pastatymas.

Visi teatro „Be durų“ spektakliai išsiskiria spalvingumu, muzikalumu, plastiškumu. Originalias dainas ir muziką inscenizacijoms kuria kompozitoriai Haroldas Šlikas ir Audronis Trakumas. Su teatru dirba profesionalūs choreografai Povilas Fokinas, Jolanta Mineikytė ir Arūnas Peštenis, dailininkė Olga Ronkaitienė.

Anot režisierės A. Juškevičienės, vienas svarbiausių teatro išskirtinumų, užtikrinantis nuolatinį repertuarą, yra aktorių atsidavimas ir meilė savo kolektyvui. Moksleiviai nepalieka trupės ir tapę studentais, ir sukūrę šeimas.

Mažieji žiūrovai myli teatrą „Be durų“. Daugelis tuos pačius vaidinimus žiūri po kelis kartus. „Jaučiamės reikalingi“, - džiaugiasi režisierė Angelė Juškevičienė, kupina idėjų naujiems pastatymams.

Kultūros centras Žvejų rūmai ir teatras „Be durų“ nuo 2008 m. rengia šalies teatrų festivalį vaikams ir jaunimui „Jaunatis“

(iki 2015 m. festivalis vadinosi "Ledinė zylutė").

Pastaraisiais metais teatro kolektyvu susidomėjo lietuvių bendruomenės užsienio šalyse.

2014 m. teatras buvo pakviestas į Hamburgo (Vokietija) lietuvių bendruomenės lietuviškos mokyklos dešimtmečio šventę, o 2015 m. vaidino mokslo metų uždarymo renginyje Paryžiuje (Prancūzija).

Teatras dalyvauja miesto Jūros šventėse, Klaipėdos dramos teatro organizuojamame festivalyje „Namai“.

 

Repertuariniai spektakliai

„Atsikrausto kiaulė“

Spektaklis vaikams pagal Klaudijos Fries knygelę

Linksmas muzikinis spektaklis vaikams su dainelėmis, šokiais, paišdykavimais.

  

„Panama labai graži“

Linksma muzikinė istorija vaikams pagal Janošo (Horstas Ekertas) knygą. Joje pasakojama apie dviejų gerų draugų – Meškio ir Tigro kasdieniškus ir nekasdieniškus nuotykius, apie kelionę į svajonių šalį Panamą, apie netikėtą skrydį ir netikėtą atradimą...

  

„Raganiukė“

Spektaklis vaikams pagal Otfrydo Proislerio apysaką

Kartą gyveno tokia ragana net ne ragana, o raganiukė, mat jai buvo tik 127-eri metai. Toks amžius raganai – vienas juokas. Kaip sekėsi raganiukei, sužinosite pažiūrėję šį spalvingą muzikinį spektaklį.

   

„Girių karaliai“

Nuotaikinga Vytauto Kupšio pasaka visai šeimai

Juokingą pagrindinių pasakos veikėjų Vilko ir Lapės draugystę kartais temdo konkurencija, kovojant už Girių karaliaus vardą. Šį „konfliktą“ lydi nenuspėjamų nuotykių virtinė.

  

„Batuotas katinas“

Spektaklis visai šeimai Šarlio Pero pasakų motyvais

Tai viena iš tų pasakų, kurias galima klausyti daugybę kartų. Ateikite ir pabūkite drauge su išmintinguoju Batuotu Katinu, pasidžiaukite jaunėlio Žako laime. Talentas, protas ir sumanumas visada padeda pasiekti didžiausių tikslų bei įgyvendinti svajones.

  

„Pasaka apie katinėlį, gaidelį ir septynis ožiukus“

Muzikinis spektaklis vaikams lietuvių liaudies pasakų motyvais

Nusibodo Katinėliui ir Gaideliui gyventi pas ūkininką. Jie nutaria keliauti į mišką ir ten pasistatyti savo namelį. Tačiau paaiškėja, kad ne visi miško gyventojai yra draugiški malonūs. Štai čia ir prasideda neįtikėtini įvykiai...

 

"Pasaka apie Senbernarą ir katytę Fėją"

Linksma muzikinė istorija vaikams Česlovo Navakausko pasakos motyvais

Ar tau kada buvo atėjusi į galvą mintis, jog kažkur už tolimų jūrų ir miškų yra stebuklingas Pasaulio Kraštas, kur baigiasi ne tik žemė ir vandenys, bet ir visi rūpesčiai. Jei smalsu sužinoti, kas tai per stebuklingas kraštas, kviečiame į smagų, kupiną nuotykių spektaklį, kuriame skamba smagi muzika, daug šokių ir spalvingos dekoracijos. 

  

"Pepė Ilgakojinė"

Muzikinė istorija vaikams ir tėveliams Astridos Lindgren pasakos motyvais

Pepė Ilgakojinė – visiems puikiai pažįstamas personažas iš Astridos Lindgren sukurtos pirmosios knygos vaikams. Tai istorija apie nepaprastą mergaitę. Ją pažįsta beveik visi pasaulio vaikai, o mergaitės norėtų būti į ją panašios: nešioti keistas sukneles, avėti per didelius batus, ir, žinoma, turėti nuosavą arklį verandoje. Ir dar tikrą beždžionėlę, vardu Ponas Nilsonas.

Spektaklyje susitiksite ir su kitais knygos herojais - Pepės draugais: Tomiu ir Anika, Pepės tėčiu - negrų karaliumi, jūrų kapitonu Efraimu, nevykėliais plėšikais bei įkyruoliais policininkais.

   

"Paslaptingas radinys"

Muzikinis vaidinimas pagal Grigorijaus Usačo ir  Jefimo Čepoveckio pjesę

Du kiemo nedorėliai – Avinas ir Katinas nežinia iš kur pavagia milžiniško dydžio kiaušinį ir ruošiasi jį suvalgyti pusryčiams. Tačiau šis kiaušinis jiems pasirodo neįveikiamas. Įdomiausi nuotykiai  prasideda...

  

„Smaragdo miesto burtininkas“ 

Nuotykių spektaklis A. Volkovo knygos motyvais

Tai scenoje atgimusi pasaka, kuri didelius ir mažus veda į nuostabų fantazijos pasaulį.

 

 

Renginių kalendorius
31

„Poetai ateina“

18:00 val.

Didžioji salė

19.20 - 23.20 €

Plačiau

Informaciniai rėmėjai
Radijogamahttp://www.mzirafos.lt/LRTatvira klaipedaIn your pocket
Partneriai
http://www.tiketa.lt/LTwww.klaipedos.info.ltinfo@sdh.ltwww.klaipedainfo.ltwww.eb.lt/lt.php3?vid=74&id=237