KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRAS ŽVEJŲ RŪMAI

 
KULTŪROS CENTRAS ŽVEJŲ RŪMAI
Šiandien 2015 m. lapkričio 26 d., ketvirtadienis
 
LT LT EN EN
 

Renginių kalendorius

 

 

 

Repertuaro prenumerata

 

KLAIPĖDOS PILIES TEATRAS

 

 

    TEATRO VEIKLOS KRYPTYS  

    Profesionalių aktorių vaidinami spektakliai;
    Gatvės vaidinimai, akcijos, improvizacijos;
    Tarptautinio teatrų festivalio "Šermukšnis" organizavimas.
    
 
 
 
 

TRUMPAI APIE TEATRĄ

Klaipėdos Pilies teatras įkurtas 1985 metais.
Įkūrėjas - Alvydas Vizgirda, mecenatas - Klaipėdos miesto savivaldybė.

Pilies teatre dirba dvi trupės: profesionali (sceninio meno) ir gatvės renginių trupė.

Pastatyminės dalies vedėjas - Vytas Aleknavičius

Profesionalūs aktoriai stato spektaklius, skirtus scenai. Gatvės vaidinimuose ir renginiuose užimta gausi grupė muzikantų, šokėjų, menų fakulteto studentų.

Per 28 kūrybinio darbo metus trupė pastatė virš 50 spektaklių, vaidino trisdešimtyje užsienio šalių. Teatro meno vadovas ir aktoriai yra tarptautinio gatvės teatrų festivalio "Šermukšnis" organizatoriai. Pilies teatras - ryški Klaipėdos kultūros dominantė. 

 

 

Klaipėdos Pilies teatras yra NETA (New European Theatre Action) narys.

 

 

 

 

    KLAIPĖDOS PILIES TEATRO REPERTUARAS 

    Alessandro Baricco „Šilkas“
    Meilės poema, parašyta proza

   
„Šilko“ gyvenimas Pilies teatre tęsiasi jau dvyliktą sezoną. Ir patekti į šį spektaklį kartais vis dar sunku. Tai modernus, inovacinis, vietomis drastiškas, žmogaus veido ir žvilgsnio nostalgijos kupinas spektaklis, kuriame vaidina dvi puikios aktorės – Nelė Savičenko ir Regina Šaltenytė.
 
Inscenizacijos autorius ir režisierius Alvydas Vizgirda
Scenografas Anatolijus Klemencovas
Kostiumų dailininkė Aina Zinčiukaitė
Kompozitorius Audronis Trakumas 


 

„Milijono šypsenų miestas"
 
 Spektaklis, kuriame viešpatauja autentiški internetiniai komentarai apie 2007 metų Jūros šventę.  
 Interneto gyventojai, kuriuos spektaklyje vaidina profesionalūs aktoriai, priverčia mus juoktis iki ašarų, o dažnai ir pro ašaras. Jie džiaugiasi, piktinasi, ginčijasi tarpusavyje ir atvirai reiškia savo įspūdžius apie Jūros šventę: 
 „Nu šventė tiesiog nereali. Kiekvieną dieną vis linksmiau. Nusipirkome degtinės normaliai, atsisėdome ant suoliuko prie Parodų rūmų, aplink chebros pilna, visi sveikinasi, vaišina, žodžiu, nerealu...“- džiaugiasi interneto „Sveta“. 
  „Atrodo laikas padaryti poros metų pertrauką tai myžalių ir alkoholikų šventei, kol žmonės išmoks švęsti“, - nesutinka ponas „A“. 
 Ar interneto komentarai atspindi tikrą visuomenės požiūrį į šventes? Ar tai tik bailių anonimų nuomonė?.. Šie ir daug kitų klausimų, ko gero, kils  šio drąsaus spektaklio žiūrovams. 
Scenarijaus autorius ir režisierius Alvydas Vizgirda
Kompozitorius Gintaras Kizevičius
Dailininkė Marta Vosyliūtė
Vaidina Sigutė Gaudušytė, Renata Idzelytė, Liudas Vyšniauskas, Arnoldas Eisimantas 

 

    Dario Fo ir Franca Rame „Aš laukiu tavęs, mielasis“


Ryški  Klaipėdos Pilies teatro komedija, žaižaruojanti autorių humoro išradingumu, intriguojančia pjesės siužetine linija, puikia Klaipėdos dramos teatro aktorės Jolantos Puodėnaitės vaidyba.Įdomi, o kartais net paslaptinga Jolantos Puodėnaitės herojė komedijoje “Aš laukiu tavęs, mielasis“ sudomina, vėliau sukelia gailestį, prajuokina iki ašarų, pelno simpatijas, stebina ir sukrečia. Ir nė sekundės nuoboduliui. 

   

Spektaklis pastatytas kamerinei erdvei, gali būti vaidinamas pačiose netikėčiausiose vietose: kavinėse, pirtyse, fojė ir t.t. Šį linksmą vaidinimą galima žiūrėti pačiomis įvairiausiomis progomis, draugų susibūrimuose ar nedidelių įmonių bei įstaigų švenčių ir proginių vakarėlių metu. Spektaklį galima užsisakyti ir pažiūrėti Žvejų rūmų Teatro salėje, arba pasikviesti vaidintojus į Jums pageidaujamą vietą. 

      Eženas Jonesku „Nuplikusi dainininkė“

Miesčioniškas interjeras. Angliški foteliai. Angliškai vakarėja. Ponas Smitas, anglas, apsiavęs angliškomis šlepetėmis, sėdėdamas angliškame fotelyje priešais anglišką židinį, rūko anglišką pypkę ir skaito anglišką laikraštį. Jo akiniai taip pat angliški, angliški žilstelėję ūsiukai. Ilgokai tęsiasi angliška tyla. Angliškas sieninis laikrodis muša septyniolika kartų. 
 
    

 

 

 

Namo savininkai ponai Smitai laukia angliškų svečių, kurie vėluoja, bet atvyksta. Prasideda angliškas pokalbis, atsiranda nesutarimai tarp ponų Smitų ir atvykusiųjų. Įsiplieskusį ginčą trumpam užgesina atėjęs anglas gaisrininkas, bet ramybė trunka neilgai, gaisrininkas išeina, o dvi šeimos toliau sau gyvena pagal nusistovėjusias tradicijas ir papročius.
Paprasti pokalbiai perauga į komiškas, groteskiškas, iki skausmo pažįstamas scenas. O gal ne ponai Smitai ir ne ponai Martenai gyvena angliškame scenos interjere? Gal ten mes patys - nuobodūs ir pikti vaikštome tarp pasenusių teatro dekoracijų? 
Iš prancūzų kalbos išvertė Ramutė Skučaitė 
Režisierius Alvydas Vizgirda 
Dailininkė Agnė Gerbauskaitė 
Kostiumų dailininkė Aina Zinčiukaitė 
Spektaklyje skamba Hario Belafontės dainos
Vaidina Sigutė Gaudušytė, Viačeslavas Mickevičius, Renata Idzelytė, Liudas Vyšniauskas, Arnolas Eisimantas, Toma Gailiutė 


         
 
    Marcelijus Martinaitis.  "Visa tiesa apie Kukutį, gyvą ir mirusį"
    Tikroviška melų pasaka 
 
 „Didžiausias mano gyvenimo nuotykis buvo „Kukučio baladės“, – teigia poetas Marceklijus Martinaitis. „Tas absurdiško veikėjo dalyvavimas įvairiose to meto situacijose, kurio veiksmų buvo beveik neįmanoma cenzūruoti. Tai buvo tiek sovietinės sistemos komentaras, tiek savotiško mitinio personažo, kilusio iš folkloro, veikimas, atpažįstamas ne vien lietuvių tradicinėje kultūroje. Man įdomu, kad šios baladės buvo pradėtos versti sovietmečiu, o ir dabar verčiamos į įvairias kalbas.” „Totalinė cenzūra, jos nelaimei, išugdo ypatingus kalbinio komunikavimo būdus, kurių pati jau nebesugeba kontroliuoti bei užgniaužti. Ypač ištobulinama kalba, kuria pasakoma daugiau nei tiesioginėmis žodžių reikšmėmis, žinoma, jeigu literatas nesivadovauja primestais ideologiniais standartais“. 
„Visa tiesa apie Kukutį, gyvą ir mirusį“ – penkiasdešimt penktoji Pilies teatro premjera.  
 
Inscenizacijos autorius ir režisierius – Alvydas Vizgirda
Dailininkė – Marta Vosyliūtė
Kompozitorius – Gintaras Kizevičius
Pastatymų dalies vedėjas – Vytas Aleknavičius
Vaidina Sigutė Gaudušytė, Renata Idzelytė, Vaidas Jočys, Aleksas Mažonas, Ersilijus Pilipavičius ir Liudas Vyšniauskas 
 
 
 
      Stefanas Cveigas. "Amokas"   
      Mono vaidinimas
Istorija apie tai, ką mes kas dieną vis sunkiau prisimename, arba apie tai, ko mes niekada nežinojom. 

„ - Ar žinote kas yra amokas? 
- Amokas? Rodos, atsimenu. Tai kažkoks malajiečių apsvaigimas. 
-Tai daugiau negu apsvaigimas. Tai pasiutimas, savotiška pasiutligė...žmogui užeina kraugeriška, beprasmiška manomanija, kurios negalima sulyginti su jokiu alkoholiniu apsinuodijimu... Ji, matyt, kažkaip susijusi su klimatu, su ta pritvinkusia atmosfera, kuri slegia nervus kaip audra...Taigi amokas: koks nors malajietis, visai paprastas geros širdies žmogus, sėdi ir gurkšnoja savo bizalą...apdujęs, abejingas, sudribęs...kaip aš, kad sėdėjau savo kambaryje...ir staiga pašoka, stveria durklą ir šoka į gatvę...lekia tiesiai, visada tik tiesiai...pats nežinodamas kur...kas pasipainioja jo kelyje, žmogus ar gyvulys, tą jis nudeda savo durklu, ir kraujo vaizdas tik dar labiau jį įkaitina...Jis visą laiką bėga, bėga, bėga, nesidairo nei į vieną pusę, bėga šaižiai rėkdamas, laikydamas rankoje kruviną durklą, tuo savo pasibaisėtinai tiesiu keliu...Kaimų gyventojai žino, kad jokia jėga nesulaikys amoko genamo žmogaus...“ 
 
 
Ninos Mazur pastatymo idėja 
Režisierius Alvydas Vizgirda 
Dailininkė Marta Vosyliūtė 
Kompozitorius Giedrius Puskunigis 
Pastatymo dalies vedėjas Vytas Aleknavičius 
Vaidina Gintaras Čajauskas  arba Gabrielius Zapalskis
 
 
 
\
 
 

Maironis. "Susiliejimai"

Poetinis spektaklis – giesmė

Skiriama Maironio 150-osioms gimimo metinėms

 

Režisierius Alvydas Vizgirda: „Imtis Maironio tekstų padiktavo niūri ir pilka atmosfera Lietuvoje. Apie mus, lietuvius, šiandien susikaupė itin daug bjaurasties, pesimizmo. Sovietmečiu gynėmės nuo okupacijos iškraipymų, o šiandien Lietuvoje yra kur kas gėdingesnis gyvenimo tarpsnis, nes reikia gintis nuo pačių savęs. Norisi atrasti nors šiokią tokią pasipriešinimo formą egoizmui, atsvarą melui, kvailystei, įsigalėjusiai visuomenėje. Dėl to ir atsirado „Susiliejimai“.

Mes galime pasidžiaugti savo kalba, bet liūdna, matant kaip ji žalojama, kaip šaipomasi iš jos: klaikėja mūsų pavardės, įstaigų ir kontorų pavadinimai. Atrodo, kad mūsų atmintis yra kaip kiauras maišas, iš kurio iškrenta visa istorinė patirtis, ji mūsų niekur nesiekia. Kaimas apmirė, miestai neatgimė. Juose neliko žmonių, išlaikiusių prisiminimus, gyvas protėvių istorijas. Kas visa tai ištrynė – sovietmetis ar mes patys?

Nežinau, ar šiandien kalbėti apie Lietuvą yra novatoriška, bet galvoju, kad būtina.

Įdomus paradoksas – bene geriausiai buvo suprasti tie Maironio eilėraščiai, kuriuose skundėsi, kad jo niekas nesupranta. Iš tiesų, jis sugebėjo individualųjį meninį vienišumą paversti tautinės egzistencijos išraiška, skausminguoju „aš“ simbolizuoti kolektyvinį, galbūt, daugiau pasąmoninį „mes“...

Klausytis ir girdėti Maironio balsą – vadinasi, nuolat budėti tarp visų ir, įsiklausant į kitus, išgirsti save...“

 

 

 

   

 

 

 

Inscenizacijos autorius ir režisierius Alvydas Vizgirda

Scenografijos ir kostiumų dailininkė Marta Vosyliūtė

Kompozitorius Gintaras Kizevičius

Vaidina Regina Šaltenytė, Vilija Gruodytė, Vilma Ptašinskaitė, Ramūnas Šeputis, Donatas Žilinskas

Pastatymo dalies vedėjas Vytas Aleknavičius

 

Premjera 2012 m. spalio 15 d. 

Spektaklio pastatymą remia  Kultūros rėmimo fondas

 

 

 

    Tamar Bartaja. "Žaislinis pistoletas"

    2-jų dalių romantinė istorija

 

 

    

 

Režisierius Alvydas Vizgirda

Scenografė Daina Ališauskaitė-Zinovičienė

Kompozitorius Gintaras Kizevičius

Pastatymo dalies vedėjas Vytas Aleknavičius

Vaidina Vilija Gruodytė, Vilma Ptašinskaitė, Ramūnas Šeputis ir Donatas Žilinskas

 

Premjera - 2013 m. lapkričio 13 d.

 

 

 

     "Drauge Širvy, Jūs visiškai teisus"

     Vaidinimas pagal Arvydo Daškaus pjesę "Toks velnioniškai vienas"

 

    

 

Režisierius Alvydas Vizgirda

Scenografė Daina Ališauskaitė-Zinovičienė

Kompozitorius Gintaras Kizevičius

Pastatymo dalies vedėjas Vytas Aleknavičius

Vaidina Vilija Gruodytė, Vilhelmina Jašinskaitė, Marius Pažereckas, Vilma Ptašinskaitė, Ramūnas Šeputis ir Donatas Žilinskas

 

Premjera - 2014 m. lapkričio 13 d. 

 

     

      

 

 

         GATVĖS VAIDINIMAI, IMPROVIZACIJOS

    „Sirenos“

 
    Dizainerės Ainos Zinčiukaitės ir Vyto Aleknavičiaus sukurtas įspūdingas gatvės renginys, dvelkiantis jūra ir jos dugno sodais. Tai gatvės improvizacija visur susilaukianti žiūrovų susižavėjimo ir aplodismentų. 
     „Porcelianinės vestuvės“ 

 

    Ekscentriška gatvės eisena su vestuvių elementais, misteriškais personažais. Improvizacija primena atgijusių baltų skulptūrų puotą mėnulio pilnaties metu. Šį renginį kūrėjai priskiria prie rimtų – nerimtų teatro atrakcijų ir tabalų. 


 
   „Versalio sodai“ 
    Paradas-improvizacija
 
    Versalis, Versalis, Versalis... Mintyse - prabangios karietos, prašmatnios damos, uolūs kavalieriai, daugybės veidų, begalinis drabužių grožis, kvapai, ir nesuskaičiuojamos dvaro intrigos ... 
   Tačiau šį kartą pažiūrėkime ne į pasakiškus sodus, o į vieną vienintelę moterį, artistę, dainininkę, įsiklausykime į ją aplankiusius prisiminimus: praėjusios jaunystės, praėjusių nerūpestingų dienų, beveik praėjusio gyvenimo... 
Kostiumų dailininkė Aina Zinčiukaitė.
Muziką parinko Gintaras Kizevičius.
Choreografės Aistė Abromavičiūtė ir Irma Stonienė.

 
  
 

 

 

„Kariatidės“

Gatvės vaidinimas

Idėjos autorius ir režisierius Alvydas Vizgirda

Kostiumų dailininkė Aina Zinčiukaitė 

Kompozitoriai Giedrius Puskunigis ir Gintaras Kizevičius

Choreografas Arūnas Peštenis

Premjera – 2012 m. gegužės 26 d.

 

Šiaurinėje Akropolio kalvos dalyje stovi šventykla Erechtejonas. Didingas pastatas pastatytas karo ir išminties deivės Atėnės bei jūrų dievo Poseidono garbei. Šventyklos šoninį vakarinį portiką laiko šešios jonėninio stiliaus marmurinės moterų figūros – Kariatidės, pastatytos ant aukšto cokolio.

Šios įstabios marmurinės moterys ir tapo Pilies teatro gatvės vaidinimo „Kariatidės“ įkvėpėjomis.

...Vakarėjant į aikštę ateina menininkas, įsimylėjęs nepaprasto grožio skulptūras. Besileidžianti saulė pateikia staigmeną ir skulptūros atgyja. Jos dailininkui pasakoja savo istorijas, graudžias ir juokingas. Į siužetą įsipina padykę Atlantai, prisijungia išminties, strategijos bei karo deivė Atėnė. Tačiau linksma vaidinimo pradžia nežada laimingos pabaigos. Paprastam mirtingajam siekti tobulybės ir susitikti su ja visada yra pražūtinga...

 

Spektaklio scenarijuje panaudoti mitų apie Kariatides, Atėnę, Atlantus ir Nakties sūnų Tanatą motyvai. Vaidinime skamba graikų poetų Sapfo ir Archilocho tekstai.

 

 

 

 

 
Kviečiame visus norinčius prisijungti prie kolektyvo veiklos,
lankyti repeticijas, dalyvauti renginiuose.

 

Dėl išsamesnės informacijos galite kreiptis
į teatro vadovą Alvydą Vizgirdą
mob.tel. (8 613) 16 436
el.paštas piliesteatras@gmail.com

Kultūros centras Žvejų rūmai,
Taikos pr. 70,  LT-93202  Klaipėda
tel./fax.: (8 46) 41 05 65
 
 
 

 


Žvejų rūmų bilietų kasa, Taikos pr. 70, 93202 Klaipėda,
tel. (8 46) 300 118 
 

Darbo laikas:

      pirmadieniais - penktadieniais:

               11:00 - 14:00,  16:00 - 19:00 val.  ir 2 val. prieš visus renginius

 

KC ŽVEJŲ RŪMAI PASILIEKA TEISĘ KEISTI REPERTUARĄ.


 
Bilietai LTKlaipėdos Dramos teatras
 
sprendimas: webmod, www.webmod.lt TVS: webmodAdmin