Pantomimos teatras "A"

Klaipėdos senjorai iškylavo Pamaryje (2016-08-22)

Bendruomenės namai atostogauja, o ką veikia senjorai?  

Lietus, skėčių jūra – visa tai nė motais Pagyvenusių žmonių asociacijos senjorams, nes 50  iš jų susiruošė aplankyti Lietuvos Veneciją – Mingę. Argi galima bambėti ant lietaus, jei nuo Baltijos jūros vykstame vėl prie vandens, į visų mylimą Pamario kraštą – prie marių ir Atmatos upės, Minijos ir didžiulių vandens plotų, kurių platybė sužavėjo visus, net ir tuos, kurie jau buvo čia lankęsi. Autobusui pajudėjus nuo Žvejų rūmų, nuo pirmos minutės pajutau, kad kelionė bus smagi. Kvepėjo sumuštiniai ir kava. Mus lydėjo  du jauni Žvejų rūmų administracijos atstovai, kad prireikus pagalbos, būtų mumis pasirūpinta. Tuo pačiu jie mūsų  kompanijai įnešė šviežio oro gurkšnį. Žiūri, klausaisi jaunimo ir pamiršti visus negalavimus.

Važiuodami saugiu greičiu, žvalgėmės pro langus ir gėrėjomės tėviškės grožiu. Pirmiausia tai Priekulės miestelis, švarus, tvarkingas, pasipuošęs gėlėmis. Netrukus atsidūrėme Ventės rage. Čia, nors šiandien paukštelių nematėme, pajutome ypatingą aplinką, nes esame susipažinę internete, kad paukščių žiedavimo karalijoje viskas tvarkoje. Drąsesni pasikėlė į švyturio apžvalgos aikštelę pasigrožėti mariomis. Lietus net nemanė trauktis bei paskubino mus palikti pusiasalį ir važiuoti į Mingės uostą. Ten jau lūkuriavo laivo kapitonas, laukdamas susitikimo su senjorais. Laivu plaukėme, lydimi įdomių pasakojimų ir muzikos. Maršrutas įdomus, matėme medžiais apaugusius krantus, išsirikiavusius namus su langais į upę, siūbuojančias valtis pakrantėje ir įvairių paukščių, drąsiai besižvalgančių į laivus. Kvapą gniaužiantis grožis. Paplaukioję apie dvi valandas ir nespėję susirgti jūros liga, jau buvome laukiami kavinės paviljone su karšta žuviene, kava ir arbata. Su gera nuotaika ir viltimi, nes atvažiuodami matėme dūmelį, pasukome į Kintus „pažvejoti“ rūkytų ešeriukų, karšiukų ir kitokių skanėstų. Namiškiai, kurie laukė grįžtant savų, gavo puikių lauktuvių.

Pakalbinti ekskursijos dalyviai vienbalsiai sakė, kad išvyka buvo nevarginanti, nuotaikinga ir naudinga, nes sužinojome, kokių grožybių yra mūsų pašonėje.

Kitą rytą 70 senjorų vėl buvo geros nuotaikos: jie keliavo keltu į Lietuvos jūrų muziejų-delfinariumą. Laukė įspūdingas susitikimas su jūrų liūtais ir delfinais. Pasirodo, kad dauguma senjorų net dešimt-penkiolika metų neturėjo galimybės apsilankyti muziejuje, nes tai pramoga, o pramogoms mažiausiai lieka laiko, kada gyveni aktyvų visuomeninį gyvenimą. Džiugu, kad buvo suteikta tokia proga. Lietus nesugadino geros nuotaikos ir įspūdingų akimirkų.

Klaipėdos miesto Pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Kristina Buslajeva             

2016 m. rugpjūčio 17 d.

 

 

Renginių kalendorius
28

„Pasaka apie katinėlį, gaidelį ir septynis ožiukus"

12:00 val.

Teatro salė

Atšauktas €

SPEKTAKLIS ATŠAUKTAS

Plačiau

Informaciniai rėmėjai
Radijogamahttp://www.mzirafos.lt/LRTatvira klaipedaIn your pocketlalunalrytas.ltbalticum
Partneriai
http://www.tiketa.lt/LTwww.klaipedos.info.ltinfo@sdh.ltwww.klaipedainfo.ltwww.eb.lt/lt.php3?vid=74&id=237patogupirkti.lt