Pantomimos teatras "A"

Mišrus choras "Cantare" - XX tarptautinio S.Šimkaus chorų konkurso laureatas (2016-05-19)

Š. m. gegužės 13-15 d. Klaipėdos koncertų salėje vyko XX tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas. Tai vienintelis reprezentacinis chorinės muzikos konkursas Lietuvoje. Išskirtinis konkurso bruožas – susipažinimas su turtinga Lietuvos chorinės muzikos kultūra. Chorai dainuoja ryškiausių Lietuvos chorinės muzikos kūrėjų kompozicijas. Kitas konkurso aspektas yra tas, kad čia skamba įvairi šiuolaikinė chorinė muzika. Konkurse galima išgirsti ir renesanso bei baroko epochos Pasaulio bei Lietuvos chorinę muziką. Visa tai yra konkurso privalumai ir pamatinės nuostatos. Aukšti reikalavimai lemia ir konkurso dalyvių kolektyvų meninę brandą. Konkursui atrenkami chorai, turintys aukštą meninį lygį. Konkursas įtrauktas į Europos chorų konkursų ir festivalių rejestrą, informacija apie jį skelbiama prestižiniame Europos chorų sąjungos periodiniame žurnale „Europa Cantat“.

Į Klaipėdą suvažiavo 18 chorų iš Lietuvos ir užsienio. Jie varžėsi dėl laurų keturiose kategorijose, siekė Mažojo ir Didžiojo gintaro prizų, koncertavo ir diskutavo apie chorinio gyvenimo aktualijas.

Jubiliejiniame konkurse dalyvavo du Klaipėdos Žvejų rūmų chorai – mišrus choras „Cantare“ (vadovas Artūras Dambrauskas) ir moterų choras „Dangė“ (vadovė Judita Kiaulakytė).

Sėkmė lydėjo chorą „Cantare“ – mišrių chorų kategorijoje pelnyta III vieta, o už geriausią šiuolaikinio autoriaus kūrinio atlikimą (Laimučio Vilkončiaus „Šūvis“) choras apdovanotas Klaipėdos miesto savivaldybės prizu

   

   

Choras "Cantare" - XX tarptautiniame S.Šimkaus chorų konkurse (1)

Choras "Cantare" - XX tarptautiniame S.Šimkaus chorų konkurse (2)

Moterų choras "Dangė" - XX tarptautiniame S.Šimkaus chorų konkurse

Renginių kalendorius
13

„Pasaka apie katinėlį, gaidelį ir septynis ožiukus"

12:00 val.

Teatro salė

6.20 €

Muzikinis spektaklis vaikams

Plačiau

Informaciniai rėmėjai
Radijogamahttp://www.mzirafos.lt/LRTatvira klaipedaIn your pocket
Partneriai
http://www.tiketa.lt/LTwww.klaipedos.info.ltinfo@sdh.ltwww.klaipedainfo.ltwww.eb.lt/lt.php3?vid=74&id=237patogupirkti.lt