Pantomimos teatras "A"

"Šermukšnis"

TARPTAUTINIS GATVĖS TEATRŲ FESTIVALIS "ŠERMUKŠNIS"

 

Tarptautinis gatvės teatrų festivalis „ŠERMUKŠNIS“ rengiamas kas dveji metai vasaros metu Klaipėdoje. Prasidėjęs kaip kamerinių spektaklių šventė, „Šermukšnis“ išaugo į prestižinį ne tik miesto, bet ir visos šalies renginį. Festivalis vyksta netradicinėse erdvėse. Jo metu pristatomi ne tik spektakliai, bet ir įvairios akcijos, karnavalinės eitynės, improvizacijos „čia ir dabar“ ar tiesiog spalvingas veiksmas su teatro prieskoniais. Lankytojai gali mėgautis teatro pasirodymų, improvizacijų įvairove ar net karnavalo karštine. Kartais festivalis virsta beprotiška fantazija su teatraliniais elementais.

  

Teatrų festivalis „Šermukšnis“ pristato šiuolaikinį Europos ir pasaulio teatrą, siekia iškelti įvairių kultūros institucijų, kultūrų tarpusavio sąveikos vertybes. Festivalis nesiekia prisirišti prie vienos kartos kūrėjų ir žanrinio diktato. „Šermukšnyje“ pristatome įvairių šalių ir regionų teatrus, ieškančius, nepakartojamus, nepanašius į nieką kitą. Kiek leidžia galimybės, stengiamės pažindinti klaipėdiečius su teatrais, kuriems sekasi peržengti pilkos kasdienybės ribas, perprasti mirties, prisikėlimo ir gyvenimo džiaugsmo paslaptis, o atvykusiems užsienio svečiams norime parodyti ryškiausius mūsų teatrų menininkų darbus.

 

Teatrų festivalis „Šermukšnis“ atsirado, norint įveikti miesto teatrinę atskirtį. Pagrindinės festivalio nuostatos nepasikeitė ir šiandien. Priešinimasis uždarumui, eksperimentai, kultūrinės sąveikos, jautrumas pokyčiams – visa tai yra festivalio siekiai.

Nors pagrindinė festivalio tema yra teatras, spektakliai ir pasirodymai užima tik nedidelę programos dalį. „Šermukšnyje“ gausu muzikinių, cirko pasirodymų ir atrakcionų. Spektakliai tikrai verti dėmesio, atspindėdami gatvės atmosferą jie nepaliauja stebinti ir žavėti. Festivalio „Šermukšnis“ esmė yra ne žiūrėti pavienius pasirodymus, tačiau stebėti ir žavėtis pasirodymų visuma, į save sugerti visus muzikos garsus. Tikroji festivalio dvasia atsiskleidžia spalvomis, garsais ir fantasmagorija, užpildančia Klaipėdos senamiestį. Nėra jokių dvejonių, kad tarptautinis gatvės teatro festivalis „Šermukšnis“ yra tikra mistika atviroje erdvėje.

  

Bėgant metams festivalis pranoko paprastam festivaliui keliamus reikalavimus ir tapo nuostabia uostamiesčio švente. Čia pasirodė daugiau kaip dvidešimties šalių artistai, muzikantai, dainininkai, cirko ir kitų žanrų artistai.

  

 

1985 -2001 m. pasirodymai buvo rengiami Klaipėdos miesto teatruose, o nuo 2001 metų festivalis persikėlė į gatves.  2011 m. ir 2013 m. festivalis vyko aikštėje prie burlaivio „Meridianas“, 2015 m.  – Klaipėdos piliavietėje, 2017 m ir 2019 m. - Teatro aikštėje ir Klaipėdos piliavietęje

"Šermukšnis 2000". Programa

"Šermukšnis 2002". Programa

"Šermukšnis 2004". Programa

"Šermukšnis 2005". Programa

"Šermukšnis 2007". Programa

"Šermukšnis 2009". Programa

"Šermukšnis 2011". Programa

"Šermukšnis 2013". Programa

 "Šermukšnis 2015". Programa

"Šermukšnis 2017". Programa

"Šermukšnis 2019". Programa

 

XX TARPTAUTINIS GATVĖS TEATRŲ FESTIVALIS „ŠERMUKŠNIS". 2019 m. liepos 5-7 d.

Priešfestivalinis video

FESTIVALIO ATIDARYMAS

  

TEATRAS MIMO (LENKIJA) – „KOMEDIANTAI“

   

 LA INDUSTRIAL TEATRERA (ISPANIJA) – „NUBLOKŠTIEJI“

   

ADRIAN SCHVARZSTEIN (ISPANIJA) – „ŽALIASIS ŽMOGUS“

  

COMPAGNIE BILBOBASSO (PRANCŪZIJA) – „POLAR“

  

LES COMMANDOS PERCU (PRANCŪZIJA) – „UGNIES KONCERTAS“

  

KLOUNŲ TEATRO STUDIJA „DULIDU“ (LIETUVA). EDUKACINĖS KLOUNADOS DIRBTUVĖLĖS

 

BRAM GRAAFLAND (NYDERLANDAI) – „VIRTUVĖS PRINCAS“

  

ŠV. GENEZIJAUS TRUPĖ (LIETUVA) – „KELIONĖ PER EUROPĄ Į KLAIPĖDĄ“

  

ŠARKA- MOCKŪNAS-MILAŠIUS-NAUJOKAITIS (LIETUVA) – „KAUKSMAI IR KAUKAI"

   

ONDADURTO TEATRO (ITALIJA) – „FELLINIANA“

   

PANTOMIMOS TEATRAS „A“ (LIETUVA). IMPROVIZACIJOS SU VAIKAIS „SPALVOTI AKMENUKAI“

   

TEATRAS MIMO (LENKIJA) – „NEBYLIAME KINE“

  

MR. PEJO‘S WANDERING DOLLS (RUSIJOS FEDERACIJA) – „BESTIARY“ 

  

 

"20-asis "Šermukšnis": ugnis, vanduo ir..." ("Klaipėda", 2019 05 17)

XXI tarptautinis gatvės teatrų festivalis „ŠERMUKŠNIS" įvyks 2021 m. liepos 2 - 4 d. 

   

 

Renginių kalendorius
15

„Pasaka apie katinėlį, gaidelį ir septynis ožiukus"

12:00 val.

Teatro salė

6.20 €

Muzikinis spektaklis vaikams

Plačiau

Informaciniai rėmėjai
Radijogamahttp://www.mzirafos.lt/LRTatvira klaipedaIn your pocket
Partneriai
http://www.tiketa.lt/LTwww.klaipedos.info.ltinfo@sdh.ltwww.klaipedainfo.ltwww.eb.lt/lt.php3?vid=74&id=237patogupirkti.lt