Pantomimos teatras "A"

Repertuaras

„Idiotas"

Šokio spektaklis F. Dostojevskio romano motyvais pagal Gija Kančeli muziką

 

Režisierė-choreografė – Anželika Cholina.

Scenografas – Marijus Jacovskis.

Kostiumų dailininkė – Olga Filatova.

Šviesų dailininkas – Tadas Valeika.

 

 

 

SOLISTAI:

Myškinas – Donatas Švirėnas

Nastasja Filipovna – Beata Molytė

Rogožinas – Rokas Spalinskas

Aglaja – Audronė Dirsytė 

 

Vienas žymiausių rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio (1821–1881) romanų „Idiotas“ naujai atgimė Lietuvos teatro scenoje. Spektaklio režisierės-choreografės Anželikos Cholinos išverstas į subtilią šokio kalbą, šis kūrinys naujai prabilo apie aktualiausius dabarties klausimus, naikinančius žmogaus individualumą.

„Dabartinis laikas atėmė iš žmogaus savojo „aš“ pojūtį, dėmesį ir pagarbą savo individualumui.  Mes dažnai nesugebame pamatyti šviesos nei savyje, nei kitame.  O jei ir pavyksta tai padaryti, šiandien tai greitai yra įvardinama kaip keistumo apraiška.  Žmogus tarsi neteko savo teisių, nebegali būti kitoks”,  – A. Cholina.

Šia prasme prieš 150 metų parašytas F. Dostojevskio „Idiotas“ tampa visiškai šiuolaikiška literatūrine medžiaga. Pagrindinis šios istorijos veikėjas kunigaikštis Myškinas tampa žmogiškumo įsikūnijimu, per kurį Dostojevskis parodo kas gali atsitikti, kai toks žmogus susiduria su visuomene. Myškino „idiotizmas“ dažnai susiduria su visuomenės normomis, taip parodomas kunigaikščio naivumas. Deja, „idiotas“ negali išgelbėti savęs nuo visuomenės ir galiausiai išprotėja.

A|CH spektaklyje „Idiotas“, pasitelkiant šokio kalbą, atveriamos šios  be galo jautrios visuomenės ir žmogiškumo žaizdos. Ieškoma atsakymų į vieną opiausių šio laikmečio klausimų: „Ar šiuolaikinis žmogus prarado galimybę būti savimi? Ar dar galima jį išgelbėti?”

Myškino vaidmenį atliekančio aktoriaus Donato Švirėno manymu žmogaus stipriausias raumuo yra širdis. „Tik problema ta, kad visais laikais žmonės turėjo skirtingas širdis: vienus vadiname beširdžiais, kiti turi ją labai plačią. Dar yra sudaužytos širdys, vieniem širdį skauda, o kitų - džiaugiasi. Mano personažas turi labai atvirą širdį, į kurią įsileidžia visus, nepaisant laikmečio, kultūros ir visuomenės normų. Ir tik nuo paties žmogaus priklausys ar jis taps geresniu, ar sumindžios ją”, - svarsto Donatas.

Spektaklyje skamba įspūdinga, dramatizmo kupina Gija Kančeli muzika.

 

Premjera – 2017 m. rugsėjo 18 d.

 

https://vimeo.com/265342837

www.ach.lt

 

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 60 min. iki renginio
Renginio trukmė: 2 val. 20 min. (viena pertrauka).
Amžiaus cenzas: N-14
 

Organizatorius – Anželikos Cholinos šokio teatras, VšĮ

2021-09-08

Renginio laikas

2021 Lapkričio 20 d, Šeštadienis, 19:00 val.

Informacija apie bilietus

Kaina: 20.00 - 40.00 €

Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Pirkti

Nuotraukų galerija

Renginių kalendorius
18

„Pasaka apie katinėlį, gaidelį ir septynis ožiukus"

12:00 val.

Teatro salė

6.50 €

Muzikinis spektaklis vaikams

Plačiau

Informaciniai rėmėjai
Radijogamahttp://www.mzirafos.lt/LRTatvira klaipedaIn your pocketlalunalrytas.ltbalticum
Partneriai
http://www.tiketa.lt/LTwww.klaipedos.info.ltinfo@sdh.ltwww.klaipedainfo.ltwww.eb.lt/lt.php3?vid=74&id=237patogupirkti.lt