Pantomimos teatras "A"

Repertuaras

„Pasivaikščiojimas“ (Premjera) N 16

Robert Walser. „Pasivaikščiojimas“ (Premjera) N 16

Vertėja – Rūta Jonynaitė

 

 

 

Inscenizacijos autorius, režisierius ir vaikštinėtojas – Rolandas Kazlas

Dar du vaikštinėtojai – Audronis Rūkas ir Dainius Tarutis

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Elvita Brazdylytė

Šviesų dailininkas – Andrius Stasiulis

Garso režisierius – Aivaras Stankevičius

 

Rolandas Kazlas žiūrovus kviečia į naujo spektaklio „Pasivaikščiojimas“ parodymą. Spektaklis sukurtas pagal to paties pavadinimo Roberto Walserio apsakymą.

„Pasivaikščiojimas“, bene garsiausias šveicarų rašytojo Roberto Walserio apsakymas, iš tiesų vaizduoja jį patį, jo kaip rašytojo ir drovaus, nedrąsaus šio dažnai nedraugiško pasaulio gyventojo būtį. Robertas Walseris, gimęs 1878 metais Bylyje, visą gyvenimą buvo perdėm jautrus žmogus, persekiojamas savų demonų. Jis mirė 1956-aisiais, ilgus dešimtmečius tyliai praleidęs psichiatrijos gydykloje, užmirštas žmonių ir literatūros pasaulio. Tik aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje buvo iš naujo „atrastas“, nors jo labai išskirtine, poetiška proza buvo žavėjęsi jau Robertas Musilis, Franzas Kafka, Walteris Benjaminas ir Hermannas Hesse.

„Pasivaikščiojimą“, pirmą kartą išspausdintą 1917 metais, šveicarų literatūros kritikas Eduardas Korrodis dar anuomet pasveikino kaip „linksmą mažą šedevrą: triūslaus dykinėtojo, paprastų žmonių vadinamo – poetu, apologiją“.

 

Spektaklio režisierius Rolandas Kazlas:

„Eureka! Radau! Štai autorius tikrai vertas dėmesio ir didžiausios pagarbos! Tokia buvo mano pirmoji reakcija, susipažinus su Robertu Walseriu, šiuo išskirtinio talento ir nepaprasto likimo šveicarų rašytoju. Perskaitęs jo „Pasivaikščiojimą“, kurį puikiai į lietuvių kalbą išvertė Rūta Jonynaitė, supratau, jog tai tikras lobis ir dovana teatro scenai, aktoriams bei žiūrovams. Ir štai jau aštuonerius metus mintyse vaikštinėju po šį kūrinį ir bandau jį pakviesti į sceną. Labai šviesus ir žaismingas, skaudus ir linksmas, laisvas ir išmintingas „walseriškas“ žvilgsnis ir žodis galbūt yra tai, ko labiausiai reikia šių dienų žmogui, o sykiu ir man pačiam, kaip aktoriui ir režisieriui.

„Kurti arba mirti...“, „rašyti ir nepadėti taško...“, „pasaulį geriau sukurti pačiam, nei tenkintis tokiu koks jis yra...“ – tokios, turbūt, mintys yra įaustos į šį kūrinį. „Pasivaikščiojimas“ – tai ir yra tikrasis kūrėjo gyvenimas, jo likimas, laimė ir nelaimė. Tai – vaizduotės kelionė po baltą popieriaus lapą, drobę, tuščią sceną, kuri atgyja tik esant vaikštinėtojui: rašytojui, dailininkui, aktoriui, muzikantui, poetui... O tikras vaikštinėtojas negali nevaikštinėti, kitaip jis būtų nevaikštinėtojas. Tad norėtųsi, kad „Pasivaikščiojimas“ po sceną trims aktoriams ir pieštukui, būtų smagus visiems: ir vaikštinėtojams, ir žiūrovams.

Kviečiu visus pasivaikščioti po „Pasivaikščiojimą“ ir tikiuosi, kad šis sakinys patiks visiems, visus patenkins ir sulauks šilto pritarimo“.

 

Spektaklio kūrimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Renginio trukmė: 1 val. 40 min.

Spektaklis skirtas asmenims nuo 16 metų.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.

Įėjimas į renginį tik turint galimybių pasą.

 

Renginio organizatorius: Teatro dienos, VšĮ

2021-08-24

Renginio laikas

2021 Rugsėjo 25 d, Šeštadienis, 18:00 val.

Informacija apie bilietus

Kaina: 25.00 - 35.00 €

Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Pirkti

Nuotraukų galerija

Renginių kalendorius
17

„Pasaka apie katinėlį, gaidelį ir septynis ožiukus"

12:00 val.

Teatro salė

6.20 €

Muzikinis spektaklis vaikams

Plačiau

Informaciniai rėmėjai
Radijogamahttp://www.mzirafos.lt/LRTatvira klaipedaIn your pocketlalunalrytas.ltbalticum
Partneriai
http://www.tiketa.lt/LTwww.klaipedos.info.ltinfo@sdh.ltwww.klaipedainfo.ltwww.eb.lt/lt.php3?vid=74&id=237patogupirkti.lt