Pantomimos teatras "A"

Repertuaras

„Trijulis aukštyn kojom“

„JAUNATIS 2019" - šalies teatrai vaikams ir jaunimui

LIETUVOS NACIONALINIS DRAMOS TEATRAS

Carsten Brandau

„Trijulis aukštyn kojom“

Spektaklis 4–7 metų vaikams

Iš vokiečių kalbos išvertė Rūta Jonynaitė

 

Režisierė – Giedrė Kriaučionytė

Scenografai — Antanas Dubra, Vladas Suncovas

Kompozitorė — Karolina Kapustaitė

Vaidina: Marius Repšys, Marius Čižauskas, Jovita Jankelaitytė

 

Spektaklyje „Trijulis aukštyn kojom“ pasaulis turi savo tvarką ir sistemą. Ir už tai padėkoti galime skaičiams. Šiame logiškame bei sistemingame pasaulyje gyvena du draugai – Vienulis, kuris visada pirmas, ir Dudulis, kuris visada antras. Mat sekos, kad po vieno visada eina du, nieku gyvu negalima sumaišyti, nes tada pasaulis apvirs aukštyn kojomis. Tačiau tik Vienuliui iš tiesų patinka tokia sistema. Duduliui nepatinka visada likti paskutiniam, bet jis bijo, kad jei bent sykį ką nors padarys pirmas, pasaulis apvirs aukštyn kojomis. O to tai jau tikrai niekas nenori. Dudulio problema išsispręstų, jei prie jų prisijungtų Trijulis. Tuomet Dudulis nebebūtų paskutinis, o būtų vidurinis. Bet Vienulis nemoka skaičiuoti iki trijų, todėl nenori priimti Trijulio draugauti. O Trijuliui  nusišvilpti į skaičių seką. Jis nenori būti trečias. Jis nori pakeisti visą sistemą ir apversti pasaulį aukštyn kojomis. Trijulis supyksta ir iš tiesų apverčia pasaulį aukštyn kojomis, paklausdamas Vienulio ir Dudulio: „Jūs vis sakote: aš pirmas, aš antras... Bet pirmas ir antras – kieno? Kas jūs esate? Kas jūs tokie?

 

„Laisvai ir komiškai žaidžiant žodžiais, erdve, lingvistiniais pasikartojimais ir skaičių seka kuriamas švelniai ironiškas ir kartu „beketiškai absurdiškas“ pasakojimas apie pačius esmingiausius dalykus: kas aš, kas tu ir kaip mes galime sugyventi drauge?“ (G. Kriaučionytė)

„Trijulis aukštyn kojomis“ vaizdžiai pasakoja apie du draugus, kurie turi savo taisykles ir jų šventai laikosi. Jame mokomasi priimti kitokį, kitaip mąstantį ir kitaip į pasaulį žvelgiantį, bet draugauti norintį žmogų. Kaip lengvai ir kiek daug taisyklių mes susikuriame, kurios taip smarkiai mus atitolina nuo savęs, nuo to, kas esame iš tikrųjų. Mat žmogus yra daug labiau chaosas, nei tvarka ar sistema. Žmogus savo prigimtimi daug labiau primena danguje sumišai švilpaujantį paukštį, nei apibrėžtą matematinę  sistemą.  Tad šis spektaklis VISIEMS, kam daugiau nei ketveri.

Carsten Brandau (g. 1970 m. Hamburge) – mūsų laikų Beckett‘u vaikams vadinamas vokiečių dramaturgas, rašantis pjeses teatrui. „Trijulis aukštyn kojom“ (Dreier steht Kopf, 2012) – „Mülheimer KinderStücke“ ir olandų bei vokiečių vaikų ir jaunimo literatūros konkurso „KAAS & KAPPES“ prizais apdovanota pjesė vaikams.

 

Trukmė 50 min.

Premjera – 2018 m. gegužės 24 d.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.

 

Vaikai iki 3 metų leidžiami nemokamai

Renginio organizatorius - Klaipėdos Žvejų rūmai

2018-11-09

Renginio laikas

2019 Vasario 3 d, Sekmadienis, 12:00 val.

Informacija apie bilietus

Kaina: 6.00 €

Pirkti

Nuotraukų galerija

Renginių kalendorius
18

„Pasaka apie katinėlį, gaidelį ir septynis ožiukus"

12:00 val.

Teatro salė

6.50 €

Muzikinis spektaklis vaikams

Plačiau

Informaciniai rėmėjai
Radijogamahttp://www.mzirafos.lt/LRTatvira klaipedaIn your pocketlalunalrytas.ltbalticum
Partneriai
http://www.tiketa.lt/LTwww.klaipedos.info.ltinfo@sdh.ltwww.klaipedainfo.ltwww.eb.lt/lt.php3?vid=74&id=237patogupirkti.lt